Tiyatro Database Projesi

TİYSAV, Türkiye'de ilk kez Tiyatro İnternet Database'i
projesini hayata geçirecek.

ITDB PROJESİ

Tüm tiyatro oyunları, oyuncuları ve oyun bilgilerine tek adresten ulaşma imkanı

Türkiye'de tiyatro alanında oyunları, oyuncuları, oyun yorumlarını, nerede ne zaman hangi tiyatronun  oynayacağını ve kapsamlı tiyatro haberlerini yayınlayan bir web sitesine ihtiyaç vardır.

TİYSAV'ın internet database projesinde ilk etapta güncel, ardından da 20 yıl geriye dönük olarak sahnelenmiş tüm tiyatro oyunlarının verileri, oyuncuları ve oyunlar hakkında bilgiler, yorumlar ve fotoğraflar yerın yer aldığı bir veritabanı oluşturulması hedeflenmektedir.
- Böyle bir site çalışmasının yanında mobil uygulamalarla tiyatroyu yeniden ambalajlama imkanımız olacaktır. - Sitenin google çalışmaları yapılıp tiyatro/sahne/tiyatro oyunu/tiyatrocu gibi kelimeler arandığında ilk sırada çıkması sağlanabilir. - Web sitesinde kullanıcılara üye olma imkanı tanınıp tiyatro oyunlarını ve oyuncuları oylama imkanı sunulabilir. Böylece site hem tiyatro alanında bulunmaz bir kaynağa dönüşür hem de interaktivite kazanır. - Yerli oyuncuların biyografileri, oynadıkları oyunlar ve gelecek programları yer alabilir.  - Site belli bir süre sonra tiyatro alanında algı yönetimi yapma şansı bulacaktır. İstediğimiz oyuncu ve oyunları ön plana çıkarabilecek güce kavuşabiliriz.  - Tiyatro kuruluşlarının bu siteye reklam vermeleri sağlanabilir. Bir süre sonra sistem gelir getirmeye başlayabilir.  - Tiyatro konusunda yazılar yayınlayıp, haftalık makaleler yazacak ünlü simalara sitede yer vererek sitenin etki alanı artırılabilir. - Aylık bir tiyatro dergisi dijital olarak kullanıcılara sunulabilir.  - Tiyatral sanatlar eğitimi veren kuruluşların sekmeleri ve tanıtımları yer alabilir. - Gösterimden kalkmış olan tiyatro oyunlarının DVD satışları yapılarak yeni bir sektör oluşturulabilir. (bu ayrıca projelendirilebilir) - Tiyatro konusunda haberlere ve gelişmelere ulaşmak isteyen herkes bu siteyi takip edecek duruma gelebilir.  - Yeni sahnelenecek oyunların fragmanları yayınlanabilir. Site sadece belli kriterler ve teknik özelliklere sahip formatlardaki fragmanları kabul eder. Bu sayede sektördeki tiyatro kuruluşlarını fragman yapmaya zorlayarak kalite çıtasını artırır, yapımcıları da tiyatro fragmanları çekmeye iterek sektörde yeni bir kanal açabilir. ABD'de romanların fragmanları yapılıyor ve çok dikkat çekiyor, tiyatro kuruluşlarının bütçelerine göre fragman prodüksiyonu da değişecek ve sektöre ayrı bir soluk gelecektir.    - Tiyatro kuruluşlarını da tanıtıcı sekmeler, iletişimleri, sahne fotoları ve oyun takvimlerini içeren bilgiler yer alabilir. Kuruluşların tümü tek çatı altından ulaşılabilir hale gelebilir. - Popüler tiyatro oyuncuları ile röportajlar yapılabilir, sitenin PR'ı noktasında bu argüman aktif bir biçimde kullanılabilir.  - Üyelerin doğum günlerinde tiyatro bileti hediye edilerek oyun izlemeye teşvik edilebilir.  - Güçlü bir sosyal medya yönetimi sağlanabilir.  - Böyle bir web sitesine sponsor bulma konusunda temaslar kurulabilir. - Geriye dönük tiyatro arşivleri konusunda Devlet Tiyatroları ve Şehir Tiyatroları ile işbirliği yapılabilir.

Tek adresten tüm tiyatro oyunlarının bilgilerine ulaşma imkanı.
Tüm tiyatro oyuncularının biyografileri ve oynadıkları tüm tiyatro oyunlarının listesi.
Suspendisse potenti ras pulvinar, metus a dignissim dignissim turpis lectus elementum justo vel pellentesque metus ipsum id turpis.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit integer eu neque vel est feugiat sollicitudin etiam convallis urna et vulputate porta. Nullam blandit placerat tempor. Donec in justo pretium elit gravida congue. Pellentesque quis libero nec nulla dignissim hendrerit. Cras nec augue eget mi tristique pellentesque. Nunc sed aliquet odio. Ut placerat eleifend nisl vel aliquam.
Aenean tellus urna, vehicula quis quam vel, finibus sollicitudin quam maecenas mollis risus eu purus faucibus efficitur. Praesent a turpis sit amet massa bibendum laoreet eu sit amet lacus. Morbi quam ex, gravida et ullamcorper id, placerat sit amet nunc. Aliquam id mollis justo, nec faucibus magna. Vivamus quis dignissim diam. Donec porttitor nibh ac odio hendrerit ornare. Aliquam ex purus, consequat sit amet commodo quis, elementum at quam.

Etiam tristique, metus pretium rutrum elementum, risus tortor euismod urna, ac porta felis felis vel dui in bibendum justo vel pellentesque accumsan. Ut ultrices porta nisi, a euismod dui viverra a. Aenean finibus velit non viverra tincidunt. Aenean auctor scelerisque magna, a fermentum nibh.
Suspendisse potenti ras pulvinar, metus a dignissim dignissim turpis lectus elementum justo vel pellentesque metus ipsum id turpis.