Yaratıcı Drama Eğitimi

Tiyatral Sanatlar Akademisi'nin yaratıcı drama yaz kamplarıyla çocuklar hem harika vakit geçiriyor hem de bir çok yeni şey öğrenebiliyor.

OKUL ÖNCESİ/İLKÖĞRETİM DÜZEYİ DRAMA EĞİTİMİ

Yaratıcı Drama Yaz Kampı

Yaratıcı drama özünde tüm katılımcıların ortak deneyimlere sahip olduğu dramatik aktivitelerdir.

Farklı düşünebilme yeteneğini geliştirmek

Polis memurları, astronotlar, dinozorlar, prensesler, oyuncakçılar ve aşçılar. Tümünün bir arada bulunduğu bir ortam olabilir mi? Evet bir yaratıcı drama sınıfında bu mümkün.

Bir drama sınıfında 'çocukça aktiviteler'in içinde bulunmak genellikle eğlenceli görülsede bu aktivitelerin eğitici değer pek önemsenmez. Gerçek şu ki, birlikte bir restoran yaratmanın tam ortasında veya astronotlar olarak aya yolculuğa hazırlığın hemen öncesinde çocuklar sorunları çözmeyi öğrenebilirler, İşbirliği yapmak, liderliği almak, eğlenceli ve güvenli bir ortamda esnek bir şekilde düşünmek. Bunların tümü çocuk gelişimine çok olumlu katkılar yapabilir.

• Kendi farkındalığını genişletmek

• Hayal gücünü geliştirmek

• Bağımsız düşünmek

• İşbirliği ile çalışmak

• İletişim becerilerini geliştirmek

• Duyguları sağlıklı bir şekilde ifade edebilmek

• Sosyal farkındalık yaratmak

için drama eğitimleri bulunmaz bir fırsata dönüşebilir.

kazandırmak için kaliteli tiyatro eğitimleri verilebilir. Tiyatro yaşam becerilerinin geliştirilmesi için en faydalı sanatsal aktivitedir.

4-6 yaş arası çocuklar için drama dersleri

Çocukların yaratıcı sanatlarla tanışmasını ve ömür boyunca sanatla bir ilişki kurmalarını sağlayacak temel çalışmaları içerir. doğaçlama, drama oyunları ve hikaye yaratma üzerine kurulu eğitimler çocukların hayallerini de birbirleriyle paylaşmalarına olanak sağlayacaktır.

7-9 yaş arası çocuklar için drama dersleri

Çocukları daha önce hiç tecrübe etmedikleri bir sahne deneyimine davet eden eğitimde yaratıcı jest ve mimikler, karakter yaratma, doğaçlama ve motive edici dramatik egzersizler bulunuyor.

9-12 yaş arası müzikal eğitimi

Yaratıcı drama derslerine göre biraz daha gelişmiş bir eğitim olan müzikal eğitim sürecinde dans, müzik/şarkı söyleme ve oyunculuk gibi farklı disiplinler bir araya gelmektedir. Öğrenciler bu disiplinleri hem ayrı ayrı hem de kompakt bir biçimde kullanmayı öğrenirler. ,

Okul öncesi dersler haftada 3 gün 45’er dakikalık 4 ders şeklinde verilmektedir. Eğitim 2 ay sürmekte, ilkokul seviyesindeki dersler haftada 4 gün 45’er dakikalık 8 ders şeklinde verilmektedir.

Erken yaşlarda tiyatro ile tanışan çocukların estetik algıları ile birlikte
kendine güven ve sorumluluk gibi duyguları da gelişecektir.